Strona główna » Studia » Inne » Turystyka


Infrastruktura rekreacyjna sprzyjająca aktywności w czasie wolnym w miejscu zamieszkania - Teatry w BiałymstokuPoprzednia praca: What kind of life can we expect in year 2050?
Następna praca: Podstawy rehabilitacji w urazie mózgowo-czaszkowym.Treść: „Rekreacja - forma aktywności podejmowanej w czasie wolnym dla wypoczynku, wytchnienia i przyjemności, której celem jest regeneracja sił psychicznych i fizycznych oraz przeciwdziałanie dalszemu zmęczeniu” (Teoria i metodyka rekreacji – wykład).
Jak wynika z powyższej definicji rekreacja to nie tylko sport czy inne formy mające znamię wysiłku fizycznego. Można również „uprawiać” rekreację np. kulturalno-rozrywkową, czyli wyjść do kina, galerii, muzeum czy teatru. Taka forma rekreacji może być indywidualna lub grupowa.
W moim rodzinnym mieście – Białymstoku są 2 teatry: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki oraz Białostocki Teatr Lalek.
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
Znajduje się przy ul. Elektrycznej 12. Z teatrem można się kontaktować telefonicznie (tel. 7415990 lub tel/fax 7416622) lub drogą elektroniczną (sekretariat@teatrdramatyczny.bialystok.pl).
Zarezerwować miejsce lub otrzymać informacje na temat repertuaru można kontaktując się z Biurem Obsługi Widzów (czynne codziennie w godz. 8.00-16.00, z wyjątkiem niedziel, tel. 7415740 e-mail bow@teatrdramatyczny.bialystok.pl).
Kasa teatru czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00- 13.00 i 16.00- 19.00 (tel. 7499175, 7415990 w. 216), lub na godzinę przed spektaklem.
Teatr Dramatyczny ogłosił niedawno konkurs na recenzję dowolnego spektaklu, który grany jest w Teatrze Dramatycznym (lub wystąpił gościnnie na deskach teatru w sezonie 2003/2004). Konkurs adresowany jest uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów. Konkurs trwa od 20.03.2004 r. do 1.06.2004 r.. Jego rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi 13.06.2004 r.. Poza pracami pisanymi przez studentów wszystkie prace są wstępnie selekcjonowane przez nauczycieli prowadzących. Następnie, po wybraniu najlepszych, recenzje przesyłane są na adres teatru. Laureatów wyłoni komisja powołana przez organizatorów konkursu. Komisja w swej ocenie kierować się będzie głównie oryginalnością i inwestycją stylu autora oraz spostrzeżeń zawartych w recenzji. Nagrodzone prace będą drukowane na łamach Kuriera Porannego, który jest współorganizatorem konkursu. Dodatkowo laureaci konkursu będą mogli odbyć staż dziennikarski w gazecie. Wyłonieni przez komisję laureaci i ich opiekunowie (nauczyciele) otrzymają darmowy karnet wstępu dla dwóch osób na premierowe spektakle Teatru Dramatycznego w sezonie 2004/2005. Komisja przyzna również nagrody rzeczowe.
Ceny biletów wahają się między 11-13 zł (ulgowy) i 14-16 zł (normalny). Za premierę trzeba zapłacić nieco drożej, bo ok. 20 zł. Można jednak liczyć na promocje, ponieważ niektóre spektakle prezentowane są w ramach teatru familijnego, a więc kupując 3 lub więcej biletów można otrzymać je wszystkie w cenie biletów ulgowych. Są również spektakle przeznaczone wyłącznie dla rezerwacji grupowych.
Poza wystawianiem różnego rodzaju spektakli Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki proponuje również wynajęcie jednej z dwóch dostępnych widowiskowych sal (na 100 i 502 miejsca) potrzebnych przy organizowaniu różnego rodzaju koncertów, wystaw, sympozjów naukowych, szkoleń, imprez promocyjnych czy spektakli.
Białostocki Teatr Lalek
Ma swoją siedzibę przy ul. Kalinowskiego 1. Z teatrem można się kontaktować drogą telefoniczną (tel. 7425031, tel/fax 7428631) oraz drogą elektroniczną (teatr@btl.bialystok.pl). Kasa teatru czynna jest wtorku do piątku (w godzinach 9.00-14.00 i 15.00 - 19.00) a także
w soboty, niedziele i święta na godzinę przed spektaklem. Przedsprzedaż biletów prowadzona jest z dwutygodniowym wyprzedzeniem (tel. 7425031 wew. 112, 115, 134).
Do zakupu biletów ulgowych uprawnieni są uczniowie, studenci, emeryci i renciści oraz pracownicy kultury. Istnieje także możliwość otrzymania karnetów wejściowych uprawniających do nabycia dwóch biletów ulgowych. Posiadacze Kart EURO...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 1633 , autor: elkakida , Ocena: 48.65

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Infrastruktura rekreacyjna sprzyjająca aktywności w czasie wolnym w miejscu zamieszkania - Teatry w Białymstoku

Brak podobnych prac w bazie danych.

Losowe teksty z tej samej kategorii

Szlak Orlich Gniazd
Prawo w turystyce
Budapeszt i Środkowa Kraina Naddunajska
Ruch turystyczny, bazy noclegowe - ściąga
Pojecia związane z turystyka
Atrakcyjność turystyczna gminy Kunice
Ekonomia w turystyce i rekreacji
Energia wiatru.
Bory Tucholskie
Brodnicki Park Krajobrazoowy.


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Inne
Architektura Architektura
Biologia Biologia
Detektywistyka Detektywistyka
Edukacja europejska Edukacja europejska
Medycyna Medycyna
Rehabilitacja Rehabilitacja
Geologia Geologia
Turystyka Turystyka
Weterynaria Weterynaria

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 48.65.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2009-03-06 10:00:48
⇒Czytano: 1633
Autor: elkakida


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: